Свiтлодiодна стрiчка
Світлодіодна стрічка в наші дні є самим універсальним світлодіодним джерелом світла.
За останні 15 років вона отримала за дуже широке застосування. А все тому що LED стрічка або просто світлодіодна стрічка має багато переваг у порівнянні з іншими джерелами світла. Вона економічна, компактна, дуже яскрава, безпечна, довговічна, міцна, може бути вологостійкою. Детальніше про світлодіодних стрічках можете ознайомитися в цій статті.
Перші світлодіодні стрічки ми почали виробляти в 2006 році. Тоді LED технології застосовувалися тільки в якості декоративного підсвічування. Світлодіоди коштували дорого. Були не дуже яскравими. На ринку були відсутні потрібні блоки живлення. Ще складніше було знайти управління. Не було взагалі ніяких контролерів або диммеров. В даний час все сильно змінилося. Коли ми говоримо про висвітлення, то тепер, найчастіше, ми маємо на увазі саме світлодіоди - НЕ лампи розжарювання або будь-які газорозрядні трубки. І це тільки початок. Ми з вами є свідками справжнього перевороту в області освітлення.
Скрізь світлодіодні світильники успішно замінюють традиційні лампові джерела світла. Вони використовуються для основного освітлення приміщень. А так же для підсвічування інтер'єрів та для вуличного освітлення. У транспорті, в вітринах торгових приміщеннях, для ландшафту і як світла для промислових і складських будівель.
Вибір можна зробити визначившись всього з декількома параметрами:
1. Яскравість.
Вам не потрібно вивчати типи світлодіодів орієнтуйтеся на яскравість (світловий потік) зазначену в описі. Світловий потік - це основний параметр. Він позначає скільки світла видає дане освітлювальний пристрій. Вимірюється в люмен. Для розуміння: якщо в характеристиці лід стрічки позначено 1200 Лм / метр, це означає, 1 метр видає таку ж яскравість як лампа розжарювання потужністю 100 Вт. Світловий потік якої теж становить приблизно 1200 Лм.
Окремо хочеться звернути вашу увагу на світлодіодні стрічки з використанням світлодіодів SMD 2835. Цей новий тип світлодіодів виявився найбільш вдалим для застосування в стрічках. І поступово витісняє інші варіанти. Світлодіоди SMD2835 бувають різної потужності і яскравості. Ціна на стрічки з діодами SMD2835 нижче, ніж на стрічки з аналогічними характеристиками з іншими типами світлодіодів.
2. Вологостійкість.
Цей параметр особливо важливий при використанні даного пристрою на фасаді, а також в запорошених і вологих приміщеннях.
У наші дні в продажу найчастіше зустрічаються в подвійній вологоізоляції - максимально вологостійкі.
Даний вид пристрою розташований в прозорій прямокутної трубці. Трубка всередині заповнена силіконом. Така вологозахист дозволяє використовувати стрічку в особливо вологих приміщеннях. Найчастіше в комерційних цілях таким вологостійким led стрічок привласнюють індекс IP68. Це не зовсім вірно, так як вироби з такими параметрами можна занурювати під воду. Ми не рекомендуємо розташовувати будь-які стрічки під водою. Якийсь час вони звичайно пропрацюють, але напевно не довго. Тільки такі максимально вологостійкі вироби (в подвійній вологоізоляції) можна розміщувати на фасаді. Також закріплювати пристрої на рухомих елементах, наприклад, рекламних конструкцій. Адже навіть при пошкодженні зовнішньої захисної трубки, силікон, розташований всередині не дасть волозі проникнути всередину і вивести стрічку з ладу.
У прозорій трубці:
Дані види вироби розташовані в прозорій термоусаженной трубці. Така вологозахист дозволяє використовувати її у вологих приміщеннях. Допускається застосування в саунах в нижній частині приміщення, де температура не піднімається вище 50ºС. Так само її часто застосовують в алюмінієвому профілі для освітлення і підсвічування фасаду. На тильній стороні такий лід стрічки зазвичай немає двостороннього скотча. І кріплять їх до поверхні хомутами або просто закладають в світлодіодний профіль.
У силіконі:
Лицьова сторона led пристрої залита прозорим поліуретаном, еластичною епоксидною смолою або силіконом. Тильна сторона плати не захищена від вологи. І тому в сильно вологих місцях вона використовуватися не може. Ця вологозахист дозволяє монтувати даний пристрій в санвузлах, передбанниках, на фасадах будівель під козирком. Тобто в місцях в яких потрапляння води виключено. Часто за допомогою такого виду вироби висвітлюють рекламні напівпрозорі конструкції. Звичайно, для таких пластикових коробів більш призначені світлодіодні модулі. Але стрічка дешевше. Іноді її застосовують в спеціальному алюмінієвому профілі для світлодіодної стрічки для освітлення і підсвічування фасаду. Але в такому випадку важливо додатково загерметизувати сам профіль від проникнення вологи всередину.
Якщо стрічка нічим не захищена, це не означає, що при попаданні вологи вона відразу вийде з ладу. Якісні LED стрічки нормально переносять заливання. Звичайно бажано видалити вологу з вироби і висушити її повністю в вимкненому вигляді. Краще не протирати незахищене пристрій вологою ганчіркою. Ні, самим светодиодам це швидше за все не зашкодить. Але пил і бруд навіть тонким шаром, що залишилася на люмінофорі світлодіода може викликати зміну кольору світіння. І деякі ділянки можуть світитися більш теплим кольором.
Окремої розповіді заслуговують випадки потрапляння на світлодіодну стрічку фарби і грунтовки. Навіть тонкий шар прозорої грунтовки або невелика плямочка фарби на лицьовій частині світлодіода викликає зміна спектра світіння світлодіода в більш теплу сторону.
Невлагозащіщенное виріб найбільш затребувана і найчастіше застосовується в інтер'єрі.
Незважаючи на гадану незахищеність, не має сенсу застосовувати в житлових приміщеннях даний виріб в силіконі або ПВХ трубці. По-перше, захищені пристрої дорожче, а по-друге, тепловідвід від них гірше. До того ж невлагозащіщенние стрічки трохи яскравіше.
Якщо ви плануєте використовувати білу стрічку зверніть увагу на:
1. Індекс передачі кольору CRI. У хороших виробах він дорівнює 80 RA і більш. Завдяки високому CRI світло комфортний для очей і добре передає відтінки кольору.
2. Кольорову температуру. Вона вимірюється в К (Кельвін). Тобто ви самі, або за допомогою дизайнера, повинні вирішити, який відтінок світло вам потрібен. Найчастіше в наявності є стрічки теплого (3000-3500К); нейтрального (4000-4500К) і денного (6000-6500К) спектра світіння.
Якщо вам потрібна стрічка змінює колір (RGB лента), то одночасно з нею підбирайте RGB контролер. І переконайтеся, що можливості контролера збігаються з вашими бажаннями з регулювання світла.
Окрема порада: не прагнете купити саму дешевий виріб. У гонитві за покупцями недобросовісні виробники, щоб знизити вартість продукції, йдуть на численні порушення технології, на різних стадіях виробництва. Через це пристрої швидко втрачають яскравість і виходять з ладу.
Ми сміливо стверджуємо, що наші світлодіодні стрічки це кращі стрічки на ринку. Всі професіонали вибирають наші стрічки для своїх робіт. І завжди задоволені результатом.